بخش دندانپزشکی عمومی شامل ۱۸ یونیت بوده و ۱۷ دندانپزشک عمومی در شیفت های صبح و عصر فعالیت می نمایند. تمامی خدمات عمومی دندانپزشکی در این کلینیک، صورت می پذیرد.

خدمات دندانپزشکی عمومی

از معاینه روتین و جرمگیری تا خدمات پیچیده ی درمان دندانپزشکی ، تمامی کادر درمانی شامل دندانپزشکان عمومی و متخصص و دستیاران دندانپزشکی آموزش های لازم را دیده اند. برای آنکه بیشتر با ما آشنا شوید، اطلاعات کوتاهی در خصوص برخی از درمان هایی که در کلینیک ما انجام می گیرد در ذیل این صفحه آمده است.

معاینه اولیه

مراجعه اولیه به کلینیک برای ارزیابی سلامت دهان و دندان شما بسیار اهمیت دارد. در کلینیک ما ارزیابی های کاملی شامل بررسی با سیستم دوربین داخل دهانی و غربالگری سرطانهای دهانی، بررسی و ارزیابی انساج اطراف دندانها، بررسی اکلوژن(نحوه قرارگیری دندانها بر روی هم) و یک ارزیابی کلی از دندانها و ساختار آناتومیک آنها، انجام گیرد.

برنامه پیشگیری

هم دندانهای طبیعی و هم دندانهایی که دارای پرکردگی می باشند هر دو در محیطی که تمیز و سالم باشد و بهداشت مناسب داشته باشند بهتر و بیشتر عمر می کنند. برنامه بهداشت دهان و دندان ما بر پایه ی کمک به پیشگیری از بروز پوسیدگی جدید بر روی دندانها می باشد و همچنین دندانهای پرکرده را از بروز بیماریهای پریودنتال در امان می دارد. در معاینه اولیه ، بهداشتکار دهان و دندان برای شما اعمال بهداشتی شامل: جرمگیری، بروساژ، فلورایدتراپی، انجام داده و نحوه مسواک زدن صحیح و استفاده صحیح از نخ دندان را به شما آموزش می دهد و در صورت نیاز به مراجعات آتی برای شما جدول زمانبندی تعیین می نماید.

ترمیم دندانها

ترمیم های معمول از قبیل ترمیم با آمالگام ، طلا، کامپوزیت، پرسلن انجام می گیرد. برپایه ی تکنولوژی های به روز در علم دندانپزشکی ، هم اکنون ترمیم های زیبایی از قبیل کامپوزیت ونیر و پرسلن لمینیت با استفاده از مواد دندانپزشکی به روز دنیا انجام می گیرد.

این مواد جدید در دندانپزشکی قابلیت پایداری و مقاومت بیشتری داشته اما بسیار طبیعی جلوه می کنند و از نظر زیبایی نیز قابل قبول می باشند.

کشیدن دندان

هنگامی که نیاز به کشیدن دندان باشد، می توانیم از کشیدن ساده تا جراحی های پیچیده ارائه نماییم.

درمان ریشه دندان

درمان ریشه دندان هنگامی مورد نیاز می باشد که دندان دچار پوسیدگی پیشرفته باشد یا عفونت دندانی رخ داده باشد. این درمان ساده می تواند دندان را طبیعی شما را نگاه دارد و شما را از نیاز به درمان ایمپلنت یا بریج های دندانی دور نگاه دارد. علائم بروز عفونت به طور کلی دندان درد حاد یا حساسیت به گرما و سرما و یا حساسیت به دق می باشد.

اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، دندانپزشک به شما درمان ریشه را توصیه می نماید تا مشکل بیماری عصب دندان را رفع نماید. عصب دندان که دچار مشکل شده است، خارج می گردد و سیستم ریشه دندان به طور کامل تمیز شد و سپس با مواد دندانی پر می گردد. این درمان معمولاً نیاز به بی حسی موضعی داشته و ممکن است بسته به نوع درمان از یک تا دو جلسه زمان برد. این درمان در ۹۰ درصد از موارد موفقیت آمیز می باشد. در کلینیک ما، درمان ریشه هم به صورت عمومی و هم تخصصی ارائه می گردد. در موارد تخصصی که درمان های پیچیده برای دندانهایی که کانالهای پیچیده دارند و یا مشکلات ساختمان دندانی دارند و یا حتی دندانهایی که نیاز به درمان مجدد ریشه دارند، همگی توسط متخصص این رشته صورت می پذیرد.

روکش و بریج

روکش ها به عنوان یک تاج مصنوعی برای دندانهایی که غالباً تحت درمان ریشه قرار گرفته اند، کاربرد دارند. هنگامیکه پوسیدگی دندان بسیار پیشرفته باشد، بخش بزرگی از تاج دندان می بایست خارج شود، روکش ها اغلب به منظور ترمیم دندان هایی با پوسیدگی شدید کار برد دارند. همچنین روکش ها برای اتصال پل های بین دندانی (بریج) ، تاج مصنوعی برای ایمپلنت، پیشگیری از شکستگی دندانها پیش از آنکه شکستگی گسترش یابد، و یا هنگامیکه ترمیم دندان چندان مقام نباشد، استفاده می گردند. روکش ها همچنین در موارد زیبایی و مواردی که تغییر رنگ ها دندانی غیر قابل برگشت باشد نیز استفاده می شوند. روکش ها در لابراتوار ساخته می شوند و هم از نوع پرسلن متصل به فلز تهیه می شوند و هم از پرسلن کامل.