در این کلینیک ، علاوه بر ۸ یونیت فعال تخصصی ، یک بخش مجزا جهت جراحی های فک و صورت ، لثه و ایمپلنت موجود می باشد که کاملاً منطبق با اصول کلی مورد نیاز اتاق های جراحی ، طراحی گردیده است. کادر درمانی متخصص در این کلینیک شامل ۱۰ متخصص در رشته های مختلف می باشد که اکثراً از اساتید محترم دانشگاهی می باشند. از خدمات این بخش میتوان به ارتودنسی، ترمیمی، درمان ریشه، ایمپلنت، پروتز، جراحی های فک و صورت و جراحی لثه یاد کرد

خدمات دندانپزشکی تخصصی

تمامی خدمات تخصصی مورد نیاز بیماران در کلینیک تخصصی دندانپزشکی صاحب کوثر زیر نظر دندانپزشکان متخصصی که بعضاً از اساتید دانشگاهی کشور می باشند، به بیماران ارائه می گردد.

 

دندانپزشکی کودکان

در کلینیک ما ، سلامت دهان و دندان و لبخند زیبا برای کودکان شما در محیطی آرام و دور از استرس مهیا می گردد. ما با ارائه خدمات پیشگیرانه و درمانی و همچنین آموزش بهداشت دهان و دندان به این هدف نائل می آییم. این بخش کاملاً تخصصی بوده و خدمات تخصصی دندانپزشکی کودکان توسط متخصصین ارائه می گردد.

درمان ریشه دندان

درمان ریشه دندان هنگامی مورد نیاز می باشد که دندان دچار پوسیدگی پیشرفته باشد یا عفونت دندانی رخ داده باشد. این درمان ساده می تواند دندان را طبیعی شما را نگاه دارد و شما را از نیاز به درمان ایمپلنت یا بریج های دندانی دور نگاه دارد. علائم بروز عفونت به طور کلی دندان درد حاد یا حساسیت به گرما و سرما و یا حساسیت به دق می باشد.

اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، دندانپزشک به شما درمان ریشه را توصیه می نماید تا مشکل بیماری عصب دندان را رفع نماید. عصب دندان که دچار مشکل شده است، خارج می گردد و سیستم ریشه دندان به طور کامل تمیز شد و سپس با مواد دندانی پر می گردد. این درمان معمولاً نیاز به بی حسی موضعی داشته و ممکن است بسته به نوع درمان از یک تا دو جلسه زمان برد. این درمان در ۹۰ درصد از موارد موفقیت آمیز می باشد. در کلینیک ما، درمان ریشه هم به صورت عمومی و هم تخصصی ارائه می گردد. در موارد تخصصی که درمان های پیچیده برای دندانهایی که کانالهای پیچیده دارند و یا مشکلات ساختمان دندانی دارند و یا حتی دندانهایی که نیاز به درمان مجدد ریشه دارند، همگی توسط متخصص این رشته صورت می پذیرد.

روکش و بریج

روکش ها به عنوان یک تاج مصنوعی برای دندانهایی که غالباً تحت درمان ریشه قرار گرفته اند، کاربرد دارند. هنگامیکه پوسیدگی دندان بسیار پیشرفته باشد، بخش بزرگی از تاج دندان می بایست خارج شود، روکش ها اغلب به منظور ترمیم دندان هایی با پوسیدگی شدید کار برد دارند. همچنین روکش ها برای اتصال پل های بین دندانی (بریج) ، تاج مصنوعی برای ایمپلنت، پیشگیری از شکستگی دندانها پیش از آنکه شکستگی گسترش یابد، و یا هنگامیکه ترمیم دندان چندان مقام نباشد، استفاده می گردند. روکش ها همچنین در موارد زیبایی و مواردی که تغییر رنگ ها دندانی غیر قابل برگشت باشد نیز استفاده می شوند. روکش ها در لابراتوار ساخته می شوند و هم از نوع پرسلن متصل به فلز تهیه می شوند و هم از پرسلن کامل.

بریج ها و دست دندان مصنوعی

یک بریج ممکن است جهت جایگزینی دندان از دست رفته استفاده گردد تا شکل و آناتومی چهره ی شما را حفظ نماید و فشار و استرس وارد آمده بر روی اکلوژن که بدلیل از دست رفتن دندانها اتفاق افتاده است را حذف کند. بریج ، دندانهای از دست رفته را با دندانهای مصنوعی جایگزین می نمایدو ظاهر مناسب داشته و فضای بی دندانی بین دو دندان یا بیشتر را حذف می نماید. بریج ها می توانند از فلز کامل یا طلا یا پرسلن و یا حتی ترکیبی از پرسلن متصل به فلز ساخته شوند.

سفید کردن دندانها

سیستم سفید کردن دندانها در مطب می تواند دندانهای شما را در حدود نیم ساعت تا یک ساعت صرف زمان، به رنگ مطلوب برساند. شما حتی می توانید سیستم سفید کردن دندان در منزل را انتخاب کرده و آن خدمت را از دندانپزشکان ما درخواست نمایید که برای این درمان در حدود ۳ تا ۱۰ روز زمان نیاز می باشد.

ایمپلنت

اگر دندانی کشیده می شود یا به دلایلی وجود نداشته باشد، امروزه به سادگی می توان جای آن را با ایمپلنت های دندانی جایگزین نمود. ایمپلنت یک دندان جدید ساخته شده از فلز و چینی می باشد که تنها شبیه به دندان طبیعی می باشد. ایمپلنت از دو بخش اصلی تشکیل شده است: یک بخش بدنه ی ایمپلنت است که از تیتانیوم تشکیل شده است و در محل بی دندانی قرار می گیرد و بخش دوم که درون روکش یا دنچر قرار می گیرد. برای بیماران نیازمند پروتز پارسیل ، ایمپلنت ها می توانند به جای دندانهای از دست رفته قرار گیرند تا دنچر به صورت طبیعی تر جلوه نماید و لبخند زیبا حاصل آید.

ونیرها

فواصل بین دندانی، ترک خوردگی ها ، تغییر رنگها و یا بدشکلی های دندانی را هم اینک می توان با نتیجه ی مطلوبی به وسیله ی ونیر های پرسلنی ترمیم نمود. ونیر ها در ظاهر بسیار طبیعی جلوه می نمایند و یک راه درمانی کامل برای بیمارانی هستند که نیازمند دستکاری اندکی جهت رسیدن به حد مطلوب لبخن زیبا می باشند. ونیر ها بسیار نازک و دست ساز بوده و از مواد همرنگ دندان ساخته می شوند و برای بخش جلویی دندانهای شما طراحی می گردند.

درمانهای پریودنتال

روش های درمانی پریودنتال بسته به نوع و شدت بیماری بافت های نگاه دارنده دندان ، متفاوت می باشند. ما وضعیت بافت پریودنتال شما را بررسی می نماییم و سپس بهترین راه کار را به شما پیشنهاد می دهیم. بیماریهای پریودنتال از سالکوس(شیار باریک میان دندان و لثه) که با باکتری ، پلاک و تارتار تحریک کننده پرشده باشد، شروع شده و به بافت های اطراف منتشر می گردد. هنگامیکه این محرک ها در پاکت دندان باقی می مانند ، می توانند صدماتی به لثه و گاهی اوقات به استخوان ساپورت کننده دندان وارد آورند. اگر بیماری در مراحل اولیه ژنژیویت دیده شود و هیچ صدمه ای صورت نگرفته باشد، تنها با رعایت بهداشت و معاینات دندانپزشکی روتین، درمان می گردد. اگر بیماری به مراحل بعدی پیشرفت کرده باشد، یک پروتکل درمانی شامل جرمگیری و پاک کردن ریشه ها و جراحی لثه جهت کاهش عمق پاکت ممکن است نیاز گردد.

نایت گارد

اگر دندانهایتان را در طول شب به هم می سایید ، نایت گارد می تواند علایم مفصل گیجگاهی فکی شما را کاهش دهد. ما برای شما نایت گار مختص دهان شما را از مواد نرم و سخت برایتان مهیا می سازیم.

ارتودنسی

درمانهای ارتودنسی از جمله درمانهای پیشگیرانه و زیبایی می باشد که عموماً در تمامی سنین بخصوص کودکان و نوجوانان صورت می پذیرد. این درمانها یکی از مهمترین درمانهای دندانپزشکی می باشد که بعضاً بدلیل نا آگاهی والدین در سنین پایین به تعویق می افتد. دندانپزشک متخصص پس از معاینه و تهیه رادیوپرافی های اولیه و بررسی فکین، از سیم و براکت های ارتودنسی جهت منظم نمودن دندانهای شما استفاده می نماید. طول درمان ارتودنسی بسته به نیاز هر فرد متفاوت می باشد.